Danas su Vrijednosnice u Gradskome vrtu pobijedile Dubrovnik.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Dubrovnik 67:51 (13:10, 23:13, 17:22, 14:6)

Vrijednosnice: Bradford 8, Levanić-Kutni 11, Budimir 14, Krajina 6, Butorac 13, Vranješ 8, Flanjak, Dmitrović, Tomljenović, Vladović 3, Šiško, Sudžum 4.

Dubrovnik: Dubelj 10, Guštin 5, Vujičić F.3, Šutalo 10, Levi 13, Vujičić J.3, Klarić 3, Raguž 4, Zadro, Kovačević.

Vrijednosnice su krenule u utakmicu sa 5:0 te su držale vodstvo gotovo cijelu utakmicu. Nakon prvih 10 minuta Brokeri su imali +3, u drugoj četvrtini dobrom energijom i agresivnošću povećavaju vodstvo na +13 za 36:23. Nakon odmora Vrijednosnice su izgubile koncetraciju, napravile nekoliko uzastopnih pogrešaka što je Dubrovnik iskoristio i prešao u vodstvo za 39:40, no domaćin se brzo vratio u početni ritam te se do kraja gosti više nisu uspjeli približiti raspoloženim Brokerima. Vrijednosnice Osijek zasluženo pobjeđuju sa 67:51. Kod ekipe Srđana Helbicha najviše su zabili Budimir 14, Butorac 13 te Levanić-Kutni 11.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Srđan Helbich: Zadovoljan sam igrom, u većem dijelu smo odigrali ono za što smo se pripremili, dečki su dobro reagirali te im čestitam na pobjedi. Dalje idemo utakmicu po utakmicu, više nemamo pravo na kiks.

Trener Dubrovnika – Ivan Perinčić: Najteže je igrati ovakve utakmice što rezultatski ne znače ništa. Mi smo u sasvim drugačijem programu treninga, spremamo se već za finale dok se Osijek mora još grčevito borit da bude drugi. Bili su bolji danas, imali smo nekih problema s ozljedama, čestitam im na pobjedi i vidit ćemo do kraja tko će s nama igrati finale.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u petak, 28.04.2023. u 17:00h u Omišu protiv KK Omiš Čagalj Tours.