Danas su Vrijednosnice izgubile utakmicu protiv KK Ribola Kaštela.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Ribola Kaštela 79:92 (17:21, 26:21, 21:21, 15:29)

Vrijednosnice: Levanić-Kutni 8, Vladović 4, Budimir 2, Sudžum 10, Butorac 18, Bradford 30, Flanjak, Dmitrović, Tomljenović, Šiško, Bošnjak, Krajina 7.

Kaštela: Galić 10, Delaš 19, Markota, Krešić 10, Perkušić 24, Zebić, Klepo 9, Murko, Vidović, Kedžo 20.

Večeras je u Gradskom vrtu odigrana zanimljiva utakmica između Vrijednosnica Osijek i Ribola Kaštela. U prvom poluvremenu ekipe su bile podjednake, izmjenjivale su se u vodstvo te Vrijednosnice odlaze na odmor sa minimalnom prednošću za 43:42. U trećoj četvrtini gosti su napravili nekoliko uzastopnih pogrešaka, što su Brokeri iskoristili i zabili lagane poene te napravili svoje najveće vodstvo u utakmici od +8 za 64:56. U zadnjoj dionici se raspala igra domaćina, Kaštela je agresivnošću i dobrom energijom ubacila 29 poena, dok su Vrijednosnice samo 15. Ribola Kaštela zasluženo pobjeđuje sa 79:92. Vrijednosnice su predvodili Bradford s 30 i Butorac sa 18 poena.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Srđan Helbich: Čestitke ekipi Kaštela, stvarno su nas nadigrali, bili su bolji danas. Nismo imali dobru energiju,  prošli tjedan nismo bili kompletni, nismo trenirali zbog ozljeda i bolesti te se to vidjelo i na parketu. Neprihvatljivo je da na domaćem terenu primimo 90 poena, moramo na tome raditi.

Trener Kaštela – Damir Rančić: Želio bi čestitati svojoj ekipi na odličnoj predstavi. Dobili smo Osijeka u Osijeku nakon što smo prve dvije utakmice izgubili, oni su direktan protivnik u borbi za drugo mjesto. Imali smo problema u pripremi za ovu utakmicu, nedostatak dva igrača, međutim želja i borba su nas doveli do pobjede. Čestitam Osijeku na fer i korektnoj igri.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u subotu, 15.04.2023. protiv Kvarnera u 17:00h u Rijeci.