Košarkaši Vrijednosnica Os Darde su na svom parketu bili bolji od sastava Križevaca (73:60), i tako još jednom potvrdili da su najbolja momčad u Ligi za ostanak.

Baranjci su na najbolji način uzvratili Križevcima za jedini poraz u Ligi za ostanak. Inače ovo je peta uzastopna pobjeda Brokera. Utakmica je bila izjednačena sve do treće četvrtine, kada su domaći košarkaši počeli stvarati prednost. Prvih 10 minuta gosti su vodili sa četiri poena razlike (18:22), a na odmor se otišlo s plus tri za Križevce (28:31). Uslijedila je serija Brokera (17:5), koji su treći dio dobili s 6 poena prednosti (53:47). Posljednju četvrtinu domaćin je  otvorio tricama (Tešija, Pandurić), u 33. minuti Brokeri imaju visokih (59:47), a četiri minute prije kraja bilo je i +17 (67:50). Gosti iz Križevaca u  posljednjim minutama susreta uspjeli su tek ublažiti poraz na krajnji -13 (73:60). Najefikasniji igrači Vrijednosnica Os Darde bili su trojac Stjepan Tešija (21p, 11sk), Mirza Hrnčić (19p, 12sk) i Luka Pandurić (15p, 6as). Kod Križevaca najefikasniji bio je Stipe Krstanović koji je utakmicu završio s 11 poena i 12 skokova. Nakon dva mjeseca rehabilitacije zbog ozljede prve minute odigrao je Mato Perajica, a zaigrao je i oporavljenik Marko Mandić.

Utakmicu 7. kola Lige za ostanak Vrijednosnice Os Darda igraju u subotu od 19 sati protiv sastava Duborvnika u Dardi.

Vrijednosnice OS Darda – Križevci 73:60 (18:22, 28:31, 53:47)

VROS Darda: Kujundžić, Tešija 21 (11sk), Bičvić 18, Perajca, Mandić 4, Hrkač 7, Hrnčić 19 (12sk), Barišić, Pandurić 15, Turalija, Trepalovac 7.

Križevci: Krstanović 11, Čusek 3, Fodor 4, Svoboda, Hrkač 3, Cvjetković 6, Ceranja 6, Zrnić 13, Maslić 2, Sertić, Rembert 12, Kapusta.