Košarkaši Jolly Jadranske banke su u 13. kolu A-1 lige slavili na svome Baldekinu, s 13 poena prednosti protiv baranjske Darde.

U izjednačenom i nervoznom tonu protekla je prva četvrtina. Rasterećeni gosti iz Darde nešto su se bolje snašli i okončali su prvu dionicu u svoju korist. Nastavak je očekivano pripao domaćinu s dužom klupom, a intenzitet u obrani nije padao. Darda je u prve probleme ušla u 16. minuti zbog četvrte osobne pogreške Miše Diminića. Gosti su izgubili pozitivan ritam, a Bankari su do odlaska na veliki odmor pobjegli na sedam koševa prednosti. Koševima Domagoja Bubala, a potom i prezimenjaka Franje, na otvaranju drugog poluvremena domaći su otišli na plus 12. Baranjci su se u nekoliko navrata približili, ali Jolly je uvijek uspješno odgovorio. U posljednju dionicu se ušlo s rezultatom 56:46. Ništa se značajnije nije dogodilo do kraja susreta. Domaći su konstantno imali dvoznamenkastu prednosti i na koncu su slavili s 78:65. Jolly je predvodio kapetan Luka Katura sa 17 poena, u redovima Darde Dejan Meznarić je ubacio 15. Dardi je ovo već deseti poraz u sezoni i trenutno se nalaze na pretposljednjem mjestu prvenstvene ljestvice. U 14. kolu na svom terenu dočekuju Slavonski Brod u slavonskom derbiju.

Jolly JBŠ – Vrijednosnice OS Darda 78:65 (13:16; 34:27; 56:46)

Jolly: Gulam 1, Roso, F. Bubalo 9, Katura 17, Kozić 4, Vrlika 15, Surina 9, Mrva 10, Perković, D. Bubalo 7, Vrsaljko 4, Cinac 2.

VROS Darda: Kujundžić, Meznarić 15, Radoš 2, Diminić 12, Hrkač 11, Došen, Hrnčić 11, Krajina, Pandurić 12, Turalija 2.