Košarkaši Vrijednosnica OS Darde uvjerljivo su svladali momčad Slavonskog Broda rezultatom (91:77), i tako upisali važne bodove protiv izravnog konkurenta u borbi za ostanak.

Brokeri su otvorili utakmicu koševima Meznarića, Diminića te tricom Hrkača i poveli sa (9:0). Uvodna četvrtina završava s vodstvom košarkaša Darde od (21:12) i već tada je bilo sasvim jasno u kojem smjeru ide utakmica. Druga dionica susreta bila je odlučujuća. Kod rezultata (25:16), košarkaši Darde napravili su veliku seriju (21:5), kojom su, prelomili susret u svoju korist. Do poluvremena Darda je još povećala svoje vodstvo i s velikih (53:29) odlazi na odmor. Nastavak nije ponudio veću promjenu rezultata. Darda je uglavnom održavala stečenu prednost iz prvog poluvremena, koju gosti nisu uspjeli ugroziti. Sredinom posljednjeg dijela dvoboja brođani su smanjili na zaostatak na 11 poena (84:73). Međutim, nakon minute odmora, Brokeri se vraćaju serijom (7:0) i mirno privode utakmicu u kraju. Najbolji pojedinac derbija bio je Dejan Meznarić, koji je s 32 koša (šut za dva 8/11, za tricu 3/3), devet skokova, sedam asistencija i ukupnom valorizacijom 46, bio najzaslužniji za slavlje svoje momčadi. Osim njega, u momčadi Darde Miše Diminić je postigao 21, Luka Pandurić 19, a Mirza Hrnčić 14 koševa. Kod gostiju iz Slavonskog Broda, najefikasniji bili su Matej Karlović s 18 (4 trice) i Petar Ćosić sa 17 koševa (4 trice).

Vrijednosnice OS Darda – Slavonski Brod 91:77 (21:12; 32:18; 23:28; 15:20)

Vrijednosnice OS Darda: R. Kujundžić, Meznarić 32 (9sk, 7as), Šarac, Diminić 21 (6sk), Hrkač 5, M. Kujundžić, Došen, Hrnčić 14, Krajina, Pandurić 19, Turalija, Radoš.

Slavonski Brod: Kraljik, Kljaić 5, Ćosić 17, Johnson 8 (6sk), Živković, Šamija, Galić 12, Tokić, Mat. Karlović 18, Šango 7, Mar. Karlović 10, Grgić.