Večeras su košarkaši Vrijednosnica Osijek u 6. kolu HT Premier lige upisali vrijednu pobjedu protiv KK Gorice 82:80.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Gorica 82:80 (23:20, 15:19, 23:19, 21:22)

KK Vrijednosnice Osijek: Pavlović 23, Ihring 4, Mandić 5, Maskaljević, Boras, Perić 8, Abdul-Malik 18, Šango 2, Darling, Vrkić 9, Gospić 13.

KK Gorica: Anzulović, Majcunić 9, Petrović 15, Prgomet 2, Mašić 5, Zrnić 2, Polutak 2, Papac 2, Baković 19, Vučić 9, Kapusta 15, Mikšić.

Prva četvrtina prolazi u izjednačenoj igri obje ekipe i tek na kraju Bruno Perić postiže koš i dodatno bacanje za rezultat 23:20 za domaćine. Na početku druge četvrtine Vrijednosnice prave razliku od 9 poena koja se do kraja poluvremena istopila i u svlačionicu se odlazi rezultatom 38:39 za goste. U nastavku utakmice slijedi napeta i neizvjesna završnica u kojoj se izmjenjuju vodstva. Košarkaši Gorice tricama (Kapusta dvije i Petrović tri) ne dozvoljavaju domaćinu da se odvoji na veću razliku te četvrtina završava 61:58. Ipak, na krilima domaćih navijača i Ozrena Pavlovića koji postiže 15 poena u zadnjoj četvrtini Vrijednosnice pobjeđuju rezultatom 82:80.

Najbolji strijelci za domaću ekipu bili su Pavlović s 23 poena i Abdul-Malik s 18 poena, a kod gostiju Baković s 19 poena te Petrović i Kapusta s 15 poena.

Osjetan je bio i prelazak Jakova Mustapića u Cedevitu koji je bio nositelj igre u proteklom razdoblju. Novi igrač Brokera, zamjena za ozlijeđenog kapetana Nikolu Turaliju, Ante Gospić je večeras pokazao da će biti pravo pojačanje za osječku ekipu.

Izjave trenera i igrača:

Vladimir Krstić, trener Vrijednosnica Osijek: “Jedna čudna utakmica s obostranim kardinalnim greškama…to su bili pokloni i s jedne i druge strane. Mijenjali smo se u vodstvu, a pogotovo dobiti ekipu koja ima 45% šut za tri poena nije lagano.”

Ozren Pavlović, igrač Vrijednosnica Osijek: “Prvo da čestitam dečkima što su se držali principa i na kraju okrenuli utakmicu u našu korist. Također navijačima koji su ovaj put došli u malo većem broju i to nam je trebalo. Bilo je teško igrati protiv njih jer su oni došli bez pritiska pa šta bude, ali smo vjerovali da možemo uz dobru obranu i malo individualne kvalitete dobiti utakmicu. Nadam se da ćemo tako nastaviti i da će sve više gledatelja dolaziti na utakmice.”

U utorak Brokeri igraju u Pragu u sklopu Alpe Adria Cupa, a u petak, 16. studenog gostuju u Zagrebu protiv Cibone u 7. kolu HT Premier lige.