Nakon odigranog drugog kola u Ligi za ostanak možemo zaključiti kako je dubrovčanima ovaj poraz vjerojatno karta za drugu ligu nakon završetka sezone. Sa samo 6 igrača Baranjski košarkaši upisali su gostujuću pobjedu u Dubrovniku sa rezultatom (68:77).

Dubrovčani odlično otvaraju utakmicu i u 4. minuti kod vodstva (9:1) prisiljavaju trenera Darde, Senada Muminovića, na minutu odmora. Nakon time-out-a gosti iz Baranje preuzimaju sve konce utakmice u svoje ruke, okreću rezultat do kraja četvrtine na (18:23), te prednost od 5 do 18 koševa razlike održavaju sve do kraja utakmice. Pobjedu su Brokeri ostvarili strpljivim i organiziranim napadima koje je hladnokrvno vodio odlični Luka Pandurić (16p, 5as). Reket su kontrolirali Mirza Hrnčić, Stjepan Tešija i dominantni Alen Trepalovac (26p, 11sk, 7as, val.41), a velik doprinos dali su Antonio Bičvić (12p, 5sk, 5as), te Antun Hrkač (14p, 3sk), koji je odigrao do sada najbolju utakmicu u dresu Vrijednosnica OS Darde.

Slijedeću utakmicu Vrijednosnice OS Darda igraju u subotu 06.04.2013. u Dardi protiv ekipe Đure Đakovića iz Slavonskog Broda sa početkom u 19.00 sati.

KK Dubrovnik – KK Vrijednosnice Os Darda  68:77 (18:23, 8:19, 25:16, 17:19).

Dubrovnik: Bogdanović 3, Soko, Režić 16, Jakoliš 11, Proleta 5, Lučić 13, Katić, Perić 11, Vasiljević 6, Mikulić 3, Dubelj.

VROS Darda: Kujundžić, Tešija 5, Bičvić 12, Mandić, Hrkač 14, Hrnčić 4, Barišić, Pandurić 16, Turalija, Tepalovac 26.