KK Vrijednosnice Osijek su na svom parketu u sklopu 9. kola ugostile košarkaše sinjskog Alkara i stigle do svoje druge prvenstvene pobjede (69:63).

Uvodna četvrtina bila je u znaku domaćih košarkaša koji su predvođeni Aljošom Šarcem i Mišom Diminić stvorili prvu značajniju prednost (20:11). Odlično otvaranje domaćina ublažio je Dino Šipić koji je smanjio zaostatak Alkara na devet poena (26:17). Nakon što su kvalitetno odradili prvih deset minuta u drugoj četvrtini dolazi do potpunog zaokreta. U 13. minuti Brokeri su ostali bez važnog kotača u igri. Zbog ozljede skočnog zgloba nisu mogli više računati na usluge Davida Ušića. Bivši igrač Vrijednosnica Osijek Josip Glavinić, pokrenuo je ekipu Alkara koja je u potpunosti istopila prednost domaćina i na odmor se otišlo sa egal rezultatom (40:40). Nakon odmora košarkaši Vladimira Krstića skoro sedam minuta nisu postigli koš. Na sreću domaćina u posljednjih deset minuta obije ekipe ulaze poravnate (54:54). Dvojac Šarac i Diminić bio je zaslužan za 10 poena u posljednjoj četvrtini, preostalih šest ubacio je Luka Pandurić što je u konačnici bilo dovoljno za drugu pobjedu KK Vrijednosnica Osijek (69:63). Aljoša Šarac bio je najbolji igrač susreta s 25 koševa, tri skoka i dvije asistencije. Diminić je u pobjedu ugradio 16 poena i 9 skokova. Kod Alkara najprecizniji bio je Josip Glavinić s 18, dok je Svalina pridodao 12 poena.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Alkar Sinj 69:63 (26:17, 14:23, 13:13, 16:10).

KK Vrijednosnice Osijek: Kujundžić 2, Zebić, Došen 2, Diminić 16, Ušić 2, Bičvić 3, Pandurić 8, Šarac A 25, Šarac J, Žulj, Karlović Mar 6, Turalija 5.

KK Alkar: Svalina 12, Kanaet 11, Tešija 4, Modrić 2, Boban 3, Glavinić 18, Šipić 4, Dominović 4, Bilić, Bilandžić.