U dvoboju 14. kola A-1 lige za košarkaše nije falilo neizvjesnosti. Na kraju košarkaši Vrijednosnica OS Darde osvojili su vrijedne bodove u Dubrovniku (72:75). Susret je obilježila i teška ozljeda Mate Perajice koji je u 7. minuti nakon prekršaja Najeva iskrenuo lakat te je potom prevezen u Opću bolnicu Dubrovnik.

S obzirom da se Antonio Bičvić još oporavlja od slomljenog palca na utakmici protiv Zagreba, izostanak ova dva igrača bit će veliki hendikep za ekipu Vrijednosnica OS Darde. Brokeri su od početka utakmice pokazali da su u Dubrovnik došli po bodove, bili su u vodstvu i dominirali tijekom cijelog susreta, osim u zadnje 2 minute kada dolazi do pada koncentracije. Dubrovčani su nakon toga izjednačili na (72:72), 24 sekunde prije kraja, a trener Vujičić odlučio se na prekršaj. Glavnić je pogodio samo prvo slobodno bacanje, ali na drugoj strani Perić radi korake. Hrkač je siguran sa slobodnih bacanja za (75:72), a tricu za produžetak šest sekundi prije kraja promašuje Luka Pešut. Ova pobjeda ima veliku važnost za Vrijednosnice OS Dardu, a naročito za susjede – Osječki Sokol, koji su sa večerašnjom pobjedom nad Zabokom (86:82), bježi Dubrovniku 3 pobjede. Luka Pandurić bio je najbolji kod Darde s 22 poena i pet skokova, a 15 poena je dodao Dejan Meznarić. Kod Dubrovnika Mislav Perić je upisao 23 poena i pet skokova, a Ivan Mikulić 13 poena. Košarkaši Vrijednosnica OS Darde u subotu idu na gostovanje u Slavonski Brod.

KK Dubrovnik – KK Vrijednosnice Os Darda 72:75 (16:22, 15:15, 18:21, 23:18)

Dubrovnik: Lučić 5, Proleta 4, Pešut, Perić 23, Mikulić 13, Bogdanović 2, Soko 2, Meštrović, Najev 6, Hajdić, Vasiljević 12, Jakoliš 5.

VROS Darda: Meznarić 15, Tešija 6, Glavinić 10, Perajica 5, Mandić, Hrkač 2, Hrnčić 9, Pandurić 22, Turalija, Trepalovac 6.