Vrijednosnice su jučer odigrale prvu utakmicu dodatnih kvalifikacija za ulazak u Premier ligu u kojoj su u napetoj završnici izgubile od Škrljeva.

KK DepoLink Škrljevo – KK Vrijednosnice Osijek 81:80 (24:19, 20:25, 16:12, 21:24)

Škrljevo: Šljivarić 5, Svoboda 7, Šarić 10, Hollowell 18, Stanojević 15, Whitney 9, Bart 15, Krajina 2, Gulin, Rajković.

Vrijednosnice: Ashton 16, Kujundžić 16, Vladović 9, Budimir 15, Šiško 10, Tomljenović, Dmitrović, Bjelanović 6, Primorac 4, Šuvak, Kotrulja 4.

Vrlo zanimljiva utakmica je odigrana jučer u Rijeci gdje se vodila izjednačena borba tijekom cijelog susreta u kojoj su se ekipe izmijenjivale u vodstvu. Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 44:44, dok su u trećoj četvrtini domaćini imali blago vodstvo. U zadnjoj dionici bilo je čak četiri izjednačenja, 20 sekundi prije kraja Brokeri su imali vodstvo od tri poena za 80:77. Nakon toga je Primorac promašio šut za tri poena te je Bart zabio poen u posljednjoj sekundi za pobjedu sa pola koša za 81:80.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u srijedu, 08.05. u Osijeku protiv Škrljeva u 17:00h. Vrijednosnice moraju pobijediti sa minimlano dva razlike kako bi osigurale povratak u Premier ligu.