13. i 14. rujna se u Osijeku održao tradicionalni međunarodni košarkaški turnir na kojem su uz domaćina KK Vrijednosnice Osijek sudjelovali OKK Sloboda Tuzla, HKK Zrinjski Mostar i mađarska ekipa Alba Fehervar.

Prvu su utakmicu odigrali OKK Sloboda i Alba Fehervar u kojoj su gosti iz Mađarske pobijedili rezultatom 84:68 (14:13, 12:16, 22:17, 20:28). U drugoj utakmici KK Vrijednosnice su pobijedile HKK Zrinjski rezultatom 80:67 (25:20, 26:16, 18:17, 11:14). Vrijednosnice su nastupile u sljedećem sastavu: Jovanović, Bašić 3, Jordano 13, Filipović, Kujundžić 10, Dmitrović, Ćorić 19, Šarenac 12, Buljević 11, Vedriš, Darling 12, Vuković. U prvoj ovosezonskoj utakmici pred domaćom publikom igrači trenera Domagoja Kujundžića su se predstavili na najbolji mogući način – pobjedom. Bez ozlijeđenog kapetana Turalije Brokeri od samog početka kontroliraju utakmicu i na odmor se odlazi sa plus 15 poena. U nastavku Vrijednosnice održavaju stečenu prednost i završavaju utakmicu u svoju korist.

Drugog dana u borbi za 3. mjesto sastali su se OKK Sloboda i HKK Zrinjski u kojoj je OKK Sloboda slavila rezultatom 89:70 (19:25, 16:18, 26:15, 28:12).

U utakmici za 1. mjesto između Vrijednosnica i Albe slavila je Alba rezultatom 75:95 (15:22, 26:21, 18:24, 16:28). Brokeri su igrali u sastavu: Jovanović, Bašić 12, Jordano 20, Filipović, Kujundžić 7, Dmitrović, Ćorić 23, Šarenac 5, Vedriš, Darling 8, Vuković. Gledali smo odličnu igru obje ekipe. Brokeri su bili oslabljeni neigranjem ozlijeđenog centarskog para Turalije i Buljevića te su se držali do 35. minute kad je umor učinio svoje i gosti iz Mađarske odnose pehar za prvo mjesto. Najbolji strijelci kod domaćina bili su Jordano s 20 i Ćorić s 23 poena, a kod gostiju Ljubičič s 20 i McDuffie s 18 poena.

Slijedeći tjedan nastavljaju se pripremne utakmice za novu sezonu.