Košarkaši Vrijednosnica OS Darde poraženi su na Gripama od ekipe Splita rezultatom (74:69). U posljednjim sekundama susreta Baranjskim košarkašima za pobjedu je nedostajalo koncentracije i malo sportske sreće.

Košarkaši Splita bolje su otvorili utakmicu (7:2), no ekipa Senada Muminovića sjajnom serijom bježi Splićanima na (17:27), što je ujedno bio rezultat prve četvrtine. Na otvaranju druge četvrtine košarkaši iz Darde imali su najveću prednost (17:29), no serijom od (15:1), za koju je bio zadužan dvojac Dijan i Mimica, “Žuti” potpuno preokreću i vraćaju prednost na stranu domaće momčadi (32:30). Do odlaska na odmor raspoloženi dvojac postigao je 31 od 37 poena Splita. Treća četvrtina opet donosi neizvjesnu utakmicu. Nakon boljeg otvaranja Splita, Darda se vraća. Tricom Meznarića s centra u posljednjih deset minuta „Brokeri“ ulaze sa dva poena prednosti (51:53). Splićani posljednju četvrtinu otvaraju pressingom i serijom od (12:0) odlaze na (63:53). Pet minuta bilo je potrebno ekipi iz Baranje za prve poene. Kad je Babić pogodio tricu za (69:61), minutu prije kraja, činilo se kako je sve gotovo. No gostujuća momčad na krilima odličnog Luke Pandurića, prijeti sve do zadnjih sekundi. U dramatičnoj završnici u kojoj su zbog pet prekršaja iz igre morali igrača Dijan, Subotić, Matić i Mimica pri rezultatu (72:69,), „Brokeri“ su imali priliku za produžetak. Na žalost Dardinih navijača Pandurić se umjesto za tricu odlučio na ulaz koji nije realizirao.

Split – Vrijednosnice OS Darda 74:69 (17:27, 20:9, 14:17, 23:16).

Suci: Jovović (Zagreb), Štrok (Varaždin) i Perčić (Čakovec).

Split – Dvorana na Gripama. Gledatelja 300. Susret 6. kola A-1 lige košarkaša

Split: Subotić (4), Matić (3), Cvitković, Dijan (22), Babić (7), Markulin (4), Filipović, Najev, Reinholt, Sobin (8), Vuković, Mimica (26).

Vrijednosnice OS Darda: Kordić, Meznarić (20), Ridl (7), Budimir (5), Mileković, Bičvić, Perajica (10), Mandić (6), Radoš, Ćutuk, Jugo (4), Pandurić (17).