Početak susreta obilježilo je klasično opipavanje snaga u kojem je prvih šest koševa za goste postigao Meznarić. Nakon pet minuta igre semafor je pokazivao izjednačen rezultat (8:8), ali tada kreće nevjerojatna 19-1 serija domaće ekipe kojom dolaze do velike prednosti (27:9).

U tom se periodu istaknuo ponajbolji igrač Kvarnera Matija Češković koji je postigao deset koševa, a pomoć je imao u Juričiću koji je pridodao pet poena. Do kraja četvrtine gosti smanjuju rezultat na prihvatljivijih 27:14.

Predvođeni Budimirom, igrači Darde zabijaju još pet koševa, ali tada njihovu seriju tricom zaustavlja Salamun, a ubrzo i Surina zabija tricu te Kvarner ponovo odlazi na visokih +14 (35:21). U 14. minuti domaći kapetan Pehar nepotrebno gubi loptu, a odmah zatim dobiva i nesportsku kojom omogućava povratak Dardi u utakmicu. Nakon što je Šimović tri minute prije kraja poluvremena vratio Kvarner na +9 (41:32), domaća ekipa kao da je stala. Igrači Darde taj su pad u igri znali iskoristiti i uspjeli doći do izjednačenja (41:41). Do kraja poluvremena Cinac za Kvarner zabija dvije uzastopne trice, ali s druge strane Perajica odigrava izvrsnu rolu i skokovima u napadu te laganim poentiranjem gostima donosi prednost (48:47).

Na početku drugog poluvremena igralo se koš za koš, sve do 27. minute kada se Kvarner preko Surine i Češkovića još jednom odvaja na +7 (65:58). Ovaj trenutak je bio odlučujući za pobjedu domaćina. Gosti su se do kraja utakmice pokušavali vratiti, ali niti jednom nisu uspjeli smanjiti zaostatak na manje od četiri poena. Izvrsno drugo poluvrijeme odigrao je Salamun koji je zabilježio 18 koševa (trica 4/6) i tri ukradene lopte.

Osim njega, u momčadi Kvarnera treba istaknuti Češkovića (21 koš, 6 as) i Surinu (14 koš). Kod gostiju, koji su u utakmici koristili samo osam igrača, najučinkovitiji je bio Budimir s 15 poena.

KVARNER 2010 – VROS DARDA 89:83 (27:14, 20:34, 23:17, 19:18)

Dvorana Dinko Lukarić, 8. kolo A-1 lige

Kvarner 2010: Češković 21, Lipovšćak, Kučan 3, Šimović 7, Surina 14, Juričić 7, Cinac 9, Pehar 9, Boban, Legović 1, Širko, Salamun 18 Trener: Aramis Naglić

VROS Darda: Kordić, Meznarić 14, Ridl 13, Budimir 15, Milenković 3, Bičvić 11, Perajica 10, Mandić, Radoš, Ćutuk, Jugo 8, Pandurić 9 Trener: Senad Muminović